Choď na obsah Choď na menu
 


2001

54. Tatranský pohár
Dátum: 22.8.2001 - 25.8.2001
Miesto: Poprad
Organizátor: HC ŠKP Poprad
Víťaz: HC ŠKP Poprad

Účastníci:
A skupina: Riga 2000 (Lotyšsko), HC Vítkovice (ČR), HC Slovan Harvard Bratislava
B skupina: Amur Chabarovsk (Rusko), MsHK Žilina, HC ŠKP Poprad

Program a výsledky:

Streda 22.8.2001
16.00 h: Poprad – Žilina 2:4 (0:0, 2:1, 0:3), góly: 29. Saloň (Palovčík), 36. Hvila (Misál) - 39. Kusovský, 48. Kazda (Košťál), 49. Šafárik (Beran), 50. Kazda (Belica)
Zostava Popradu : Soják - M. Turan, Ondrejčík, R. Gavalier, Ščibran, M. Segľa, M. Tomas, Kurilovský, Jurčo - Saloň, Palovčík, S. Ilavský - Frank, Klouda, R. Tomas - Hvila, Orlovský, Misál - J. Skokan, Blaško, Saluga

19.00 h: Bratislava – Riga 7:2 (1:0, 4:0, 2:2), góly: 17. Hurtaj (Kuľha), 23. Pavličko (Hurtaj), 27. Melichárek (Kollár, Jaško), 36. Norris (Hreus, Rataj), 37. Hurtaj (Tabaček, Kuľha), 45. Melichárek (Benda), 48. Jaško (Hreus) - 43. Brencans (Bodnieks), 59. Povečerovskis

Štvrtok 23.8.2001
16.00 h: Vítkovice – Riga 3:1 (2:1, 1:0, 0:0), góly: 9. Procházka (Moravec), 12. Procházka (Philipp), 31. Ivan - 4. Bodnieks
19.00 h: Poprad – Chabarovsk 3:1 (0:1, 2:0, 1:0), góly: 34. Misál, 39. Misál, 59. Misál - 16. Toporowski (Shulakov), 1 400 divákov.

Zostava Poprad: Fedor – R. Gavalier, Ščibran, M. Turan, Ondrejčík, Segľa, M. Tomas – Frank, Klouda, R. Tomas – Saloň, Ilavský, Orlovský – Hvila, Blaško, Misál, tréner: Ján Šterbák,

Piatok 24.8.2001
16.00 h: Žilina – Chabarovsk 1:3 (0:0, 1:2, 0:1), góly: 39. Belica (Kazda) - 34. Bernikov (Averkin, Toporowski), 34. Bernikov (Toporowski), 55. Tarasov
19.00 h: Bratislava – Vítkovice 3:2 sn (1:1, 0:1, 1:0 - 2:1), góly: 9. Hurtaj (Babka), 47. Rataj (Babka), Pavličko (sn) - 14. Krayzel (Procházka), 22. Kaděra (Galvas)

Tabuľka A skupina:
1.Slovan      2 2 0 0 10:4 4
2.Vítkovice   2 1 0 1 5:4 2
3.Riga          2 0 0 2 3:10 0

Tabuľka B skupina:
1.Poprad            2 1 0 1 5:5 2
2.Žilina               2 1 0 1 5:5 2
3.Chabarovsk   2 1 0 1 4:4 2

Sobota 25.8.2001
13.00 h: o 5. miesto: Riga – Chabarovsk 2:9 (1:2, 0:3, 1:4), góly: 12. Brezgins (Durdins), 49. Cipulis (Nikitins) - 4. Maximov (Ustiugov, Vevcherenko), 19. Filippov, 23. Filippov (Andriuschenko, Naschmutdinov), 39. Ustiugov (Tarasov), 39. Naschmutdinov (Andriuschenko, Filippov), 41. Pokotilo (Maximov), 42. Andriuschenko (Filippov), 44. Stantien, 55. Naschmutdinov
16.00 h: o 3. miesto: Žilina - Vítkovice 1:7 (1:0, 0:3, 0:4), góly: - 12. Pauer (Harant) - 21. Moravec (Procházka), 24. Philipp, 29. Tomášek (Olesz), 46. Galvas (Selingr, Kaděra), 49.Jurečka (Kaděra), 56. Kaděra (Ivan), 57. Procházka (Moravec)
19.00 h: o 1. miesto: Poprad – Bratislava 1:0 (0:0, 0:0, 1:0), góly: 46. Blaško (Misál), 2 500 divákov
Zostava Poprad: Fedor – R. Gavalier, Ščibran, M. Turan, Ondrejčík, Segľa, M. Tomas – Frank, Klouda, R. Tomas – Saloň, Ilavský, Orlovský – Hvila (Saluga), Blaško, Misál

Najlepší brankár: Ivan Fedor (Poprad)
Najlepší obranca: Daniel Babka (Bratislava)
Najlepší útočník: Martin Procházka (Vítkovice)
Najlepší strelec: Peter Misál (Poprad)

Domáci tím HC ŠKP Poprad obhájil svoj minuloročný triumf a stal sa víťazom 54. Tatranského pohára. Konečné poradie: 1. Poprad, 2. Bratislava, 3. Vítkovice, 4. Žilina, 5. Chabarovsk, 6. Riga

Tréner Popradu Ján Šterbák po víťazstve vo finálovom zápase so Slovanom: "Proti veľmi kvalitnému súperovi sme sa zamerali na precíznu obrannú hru, čo sa nám podarilo splniť, aj keď to nebolo dokonalé, pretože Slovan nás svojimi schopnosťami niekoľkokrát nebezpečne ohrozil. V týchto chvíľach nás však podržal výborný brankár Fedor. Sme radi, že po zbabranom prvom zápase so Žilinou sme našich divákov presvedčili o tom, že vieme hrať kvalitným hokej. Samozrejme, že nás víťazstvo na turnaji teší, ale vieme, že to je všetko iba príprava pred začiatkom extraligy, ktorý bude pre nás veľmi dôležitý."

Čestné predsedníctvo turnaja:
Štefan Kubík - primátor mesta Poprad
Milan Baran - prednosta Okresného úradu Poprad

Organizačný výbor:
predseda: Tibor Turan
riaidteľ: Marián Sakáč
ŠTK: Ján Sakmár

Záštitu nad podujatím prevzal predseda Slovenského olympijského výboru František Chmelár

Súpiska HC ŠKP Poprad: Slavomír Soják, Ivan Fedor, Radovan Hurajt - Patrik Ščibran, Miroslav Turan, Roman Gavalier, Martin Tomas, Rastislav Ondrejčík, Michal Segľa, Rastislav Kurilovský, Tomáš Jurčo - Peter Junas, Miloš Palovčík, Peter Klouda, Roman Tomas, Lukáš Hvila, Róbert Blaško, Jaroslav Jabrocký, Jozef Hopjak, Ján Skokan, Ivan Saloň, Martin Saluga, Juraj Rusič, Róbert Orlovský, Martin Frank, Ľubomír Pichoňský, Peter Misál, tréner: Ján Šterbák, asistent: Vladimír Šandrik

Vedenie klubu: prezident Tibor Turan, generálny sekretár Marián Sakáč

Súpiska MsHK Žilina: Stanislav Holák, Miroslav kožuch, Marián Lipovský, Marek Laco - Stanislav Škorvánek, Peter Košťál, Dalibor Kusovský, Ľubomír Duda, Dušan Kubík, Juraj Kysela, Stanislav Hanzel, Miroslav Pavlusík, Tomáš Harant, Tomáš Kramný, Miroslav Mičurda, Anton Pozník - Mário Kazda, Róbert Rehák, Pter Húževka, Peter KOtlárik, Richard Šafárik, Michal Beran, Peter Kašša, Marián Hutyra, Peter Hutyra, Radoslav Trajčík, Igor Marták, Michal Belica, Libor Polášek, Viliam Loffler, Róbert Kompiš, Michal Pauer, Martin Groma, Martin Chlapík, tréner: Vincent Lukáč, asistent: Peter Slanina, Jozef Bukovinský

Súpiska HC Vítkovice: Jiří Trvaj, Lukáš Smolka, martin Falter - radek Philipp, Radim tesařík, Petr Jurečka, Lukáš Galvas, Vítězslav Škuta, Daniel Zápotočný, Jan Výtisk, Daniel Seman, Lukáš Chmelíř, Jan Dresler - David Moravec, Luděk Krayzel, Martin Procházka, Roman Kaděra, Josef Štraub, Pavel Selingr, Martin Tomášek, Marek Melenovský, Zdeněk Pavelek, Marek Ivan, Ivan Padělek, Rostislav Olesz, Lukáš Krenželok, Jakub Hulva, tréner: Alois Hadamczik, asistent: Kamil Konečný, Mojmír Trličík

Súpiska HC Riga 2000: edvins silavnieks, edgars eihvalds, Vadims Nikitins, Arunas Aleinikovas - Vitalijs Gincaruks, Edgars Rozentals, Aleksandrs Terhojins, Ainars Brncis, Peteris Suta, Andris Vegners, Aleksandrs Sidorenkovs, Sergejs Durdins, Aigars Miranovics, Jevgenijs Storozuks, Kirill Kolpakovi - Romans Nikitins, Aleksejs Hromcenkovs, Aigars razgals, Vitalijs Galuzo, Pavels Parhomenko, Ogors Novoselcevs, Vladimirs Mamonovs, Martins Cipulis, Rinalds Dzirvinskis, Sergejs Povecerovskis, Rolands Bodnieks, Janis rekis, Edijs Brahmanis, Igors Brezgins, Romans Klucics, tréner: Evalds Grabovskis, asistent: Leonids Beresnevs

Súpiska Amur Tiger Chabarovsk: Oleg Filimonov, Steven Plouffe - Aleksandr Grishin, Mihail Pereyaslov, Sergei Yasakov, Evgeny Kuzmin, Oleg Gorbenko, Aleksei Plotnikov, Vladimir Tyurikov, Andrei Naumov, Dmitri Shulakov, Sergei Butko, Vladimir Gusev - Anatoly Ustyugov, Boris Protsenko, Vadim Pokotilo, Aleksandr Filippov, Oleg Naumenko, Igor Andrzuschenko, Aleksei Yudnikov, Dmitri Maksimov, Dmitri Tarasov, Ruslan Bernikov, Yuri Fimin, Petr Devyatkin, Aleksei Lozhkin, Aleksandr Lazarenko, Alexei Builov, Dmitri Levinsky, dmitri Uchaykin, Aleksei Akifiev, Ross Harris, Vladimir Samylin, Aleksei Kopeikin, Andrei Gusov, Dmitri Shandurov, Vitaly Tomilin, Denis Martynyuk, Konstantin Mitroshkin, Vadim Averkin, Vlastimil Plavucha, Roman Stantien, Aleksandr Vasilevski, Oleg Vevcherenko

Súpiska HC Slovan Harvard Bratislava: Pavol Rybár, Stanislav Petrík, Jozef Ondrejka - Ján tabaček, daniel Babka, Radoslav Hecl, Pavol Mihálik, Radoslav Sloboda, Brian Casey, Marek Kolba - Michal Hreus, Ľubomír Hurtaj, Igor Rataj, Andrej Kollár, Tibor Melichárek, Ľubomír Pištek, Jozef Mrena, Michal Hudec, Rudolf Verčík, Martin Kuľha, Slavomír Pavličko, Warren Norris, Tomáš Jaško, tréner: Miloš Říha, asistent: Ľubomír Pokovič, Marcel Sakáč, Ivan Dornič