Choď na obsah Choď na menu
 


2007

60. Tatranský pohár
Dátum: 22.8.2007 - 25.8.2007
Miesto: Poprad
Organizátor: HK Poprad, s.r.o. (HK Aquacity ŠKP Poprad)
Víťaz: HC Vítkovice Steel

Účastníci:
A skupina: Výber Slovenska "20", Švajčiarsko "20", SSA Wojas Podhale Nowy Targ
B skupina: HK Aquacity ŠKP Poprad, HC Slovan Bratislava, HC Vítkovice Steel

Program a výsledky:
Streda 22.8.2007
16.00 h: SR 20 – Švajčiarsko 20 3:1 (1:0, 0:0, 2:1), góly: 2. M. Jurík (Češík), 52. O. Ďuriš (Smotrila, Havlíček), 60. O. Ďuriš (Havlíček, Smotrila) - 42. Cadonau (Augsburger)
19.00 h: Poprad – Bratislava 4:3 (0:1, 2:0, 2:2), góly: 25. Vrbata (D. Turoň), 32. Marcel Haščák (Martin Segľa), 50. Marcel Haščák (Halaj), 51. Michal Segľa (Vrbata) - 5. Kropáč (J. Kováčik, Kapuš), 46. Kapuš (Devečka), 48. Gráčik (Uram)
Zostava Poprad: Šimonovič – Mi. Segľa, Turoň, Kasík, Korenko, Dora, Bambúch, Valečko, Čikovský – Kroták, Jarolín, Vrbata – Halaj, Jabrocký, Jasovský – Král, Kubus, Buc – Haščák, Lapšanský, Ma. Segľa, tréner: František Hossa

Štvrtok 23.8.2007
16.00 h: Nowy Targ – SR 20 2:6 (1:2, 1:1, 0:3), góly: 20. Kacíř (Wilhelm, Sroka), 37. Báťka (Malast) - 6. Ďuriš (Mikuš, Kozák), 12. Mikula, 31. Kozák (Mikula), 41. Ďuriš (Mikula), 52. Suja (Jančovič, Martel), 52. Mikula (Čaládi, Marek Slovák)
19.00 h: Poprad – Vítkovice 1:2 pp (1:1, 0:0, 0:0 – 0:1), góly: 11. Jabrocký (Valečko, V. Král) - 17. Prorok (Heš), 63. Weissmann (Trnka), 2 350 divákov.
Zostava Poprad: Šimonovič – Mi. Segľa, Turoň, Kasík, Korenko, Dora, Bambúch, Valečko, Gurčík – Kroták, Jarolín, Vrbata – Halaj, Jabrocký, Jasovský – Král, Piatak, Buc – Haščák, Mašlonka, Martin Segľa

Piatok 24.8.2007
16.00 h: Švajčiarsko 20 – Nowy Targ 3:6 (0:3, 2:1, 1:2), góly: 21. Lötscher (Gailland, Villa), 34. Suri (Gailland), 49. Wollgast (Zanetti, Suri) - 2. Barkóci (Pospíšil, Baraník), 3. Kacíř (Róžaňski, Zapletal), 20. Baraník (Rajtár), 40. Zapletal (Wilhelm, Róžaňski), 46. Zapletal (Kacíř), 53. Barkóci (Róžaňski)
19.00 h: Bratislava – Vítkovice 1:3 (0:1, 0:1, 1:1), góly: 47. Uram (Kapuš) - 10. Köhler (Hruška), 23. Róbert Petrovický (Barinka , Prorok), 42. Ujčík (Kuboš)

Poradie A skupina:
1. SR 20                   2 2 0 0 9:3 6
2. Nowy Targ            2 1 0 1 8:9 3
3. Švajčiarsko "20" 2 0 0 2 4:9 0

Poradie B skupina:
1. Vítkovice 2 1 1 0 5:2 5
2. Poprad    2 1 0 1 5:5 3
3. Slovan     2 0 0 2 4:7 0

Sobota 25.8.2007
13.00 h: o 5. miesto: Švajčiarsko 20 – Bratislava 0:6 (0:0, 0:3, 0:3), góly: 21. Uram (Kuľha, Hujsa), 37. Kapuš (M. Hruška, Uram), 40. Sersen (Hujsa), 47. Lažo (Sersen, Srdínko), 50. Kmeč (Hreus, Lažo), 59. Devečka (Hreus, Kmeč)
16.00 h: o 3. miesto: Nowy Targ – Poprad 2:4 (0:1, 1:2, 1:1), góly:
32. Podlipni, 52. Rozanski - 5. Martin Segľa (Kasík), 32. Mašlonka (Jasovský), 34. Buc (Marcinko, Čikovský), 60. Haščák (Buc, Kasík)
19.00 h: Finále: SR 20 – Vítkovice 3:5 (1:0, 0:2, 2:3), góly: 11. Jurík (Suja, Dulák), 56. Češík (Jurík), 57. Ďuriš (Havlíček) - 22. Jurečka, 26. Weissmann, 43. Weissmann, 48. Šimíček, 56. Hruška
.

HC Vítkovice Steel obhájili minuloročný triumf a stali sa víťazom jubilejného 60. Tatranského pohára. Poradie: 1. Vítkovice, 2. SR "20", 3. Poprad, 4. Nowy Targ, 5. Bratislava, 6. Švajčiarsko "20"

Najlepší brankár: Miroslav Šimonovič (Poprad)
Najlepší obranca: Pavel Trnka (Vítkovice)

Najlepší útočník: Petr Hubáček (Vítkovice)
Najlepší strelec: Oliver Ďuriš (SR 20)

Okrúhly 60. ročník turnaja o Tatranský pohár bol príležitosťou na odovzdanie ocenení ľuďom, ktorí sa zaslúžili o rozvoj popradského hokeja. Pred úvodným zápasom v stredu popoludní prezident klubu Anton Danko a riaditeľ klubu Tibor Turan odovzdali vyše stovke ocenených pamätné listy a medaily. Ocenení (aj in memoriam)  boli aj Viliam Alexy, Anton Babony, František Babinec, Milan Bednár, Štefan Bednár, Jozef Bukovinský, Ondrej Bendík, Štefan Bohunčák, Jozef Čapka, Július Čiško, Ján Červeň, Anton Danko, Ján Drefko, Július Dilong, Stanislav Dorčiak, Peter Dula, Tibor Dutko, Ján Friesz, Karol Fried, Rudolf Gurka, Milan Grandtner, Ladislav Gromovský, Alexander Gundelfingen, Anton Gerhard, Ján Gavalier, Viliam Gretsch, Ladislav Hrehorčák, Jozef Ivan, Miroslav Ihnačák, Peter Ihnačák, Ľudovít Jurinyi, František Jurčík, Matej Kroták, Eduard Kečka, Miroslav Kiš, Anastázia Krišandová, Jozef Lukáč, Anton Lach ml., Ján Lojda, Anton Lojda, Jozef Lesičko, Anton Labaj, František Hossa, Pavol Mecko, Viliam Majer, Ján Macho, František Martinko, Jaroslav Marušin, Pavol Majchrovič, Július Maličký, Stanislav Muskolay, Otto Nickl, Mikuláš Podolský, Zorislav Porubovič, Július Pažitný, Ján Poracký, Ivan Saloň, Jozef Skokan, Milan Skokan, Pavol Svitana, Ján Selvek, Marián sakáč, Alexander Szücs, Ján Sakmár, Dušan Sidor, František Sučko, Martin Štolc, Vojtech Šimko, Július Šupler, Eduard Šterbák, Milan Škovran, Stanislav Šimo, František Šimonov, Miloš Trnovský, Tibor Turan, Karol Ulbricht a Anton Ulbricht.

Organizačný výbor turnaja: predseda Anton Danko, riaditeľ Tibor Turan, členovia: Miroslav Turan, Adriana Sedláková, Daniela Petrušová, Ján Potocký, Marián Barilla