Choď na obsah Choď na menu
 


2006

59. Tatranský pohár
Dátum: 24.8.2006 - 26.8.2006
Miesto: Poprad, Kežmarok
Organizátor: HK Poprad, s.r.o. (HK Aquacity ŠKP Poprad)
Víťaz: HC Vítkovice Steel

Účastníci:
A skupina (Poprad): Výber Slovenska "20", HC Moeller Pardubice, HC Slovan Bratislava, HK Aquacity ŠKP Poprad
B skupina (Kežmarok): Švajčiarsko "20", HC Vítkovice Steel, EHC Wolfsburg, HC Košice

Víťazi úvodných zápasov v skupinách hrali o prvé miesto v skupine, porazení v úvodných zápasoch v skupine hrali o tretie miesto v skupine.

Program a výsledky:
Štvrtok 24.8.2006
16.00 h: Slovan – Pardubice 3:2 sn (0:1, 0:0, 1:1 – 0:0, 1:0), góly: 43. Pašek (Hujsa, Prokop), 53. Hujsa (Pašek, Huba), TS: Vorel - 7. Linhart (Tvrdík), 60. Píša
19.00 h: Poprad – SR 20 2:1 (0:0, 1:1, 1:0), góly: 22. Majeský (Kopecký, Halaj), 47. Pavličko - 38. Hamrák (Domian)
Zostava Poprad: Kožuch – Michal Segľa, Kasík, Kumstát, Fabian, Valečko, Bambúch, Giba, Vorobel – Škovira, Kroták, Pavličko – Kopecký, Halaj, I. Majeský – T. Chrenko, Jasovský, Jabrocký – Martin Segľa, Štolc, Palovčík

16.00 h: Košice – Švajčiarsko 20 6:1 (1:0, 2:1, 3:0), góly: 19. Bartoš (Kmiť), 25. Šimurda (Špelda, Kledrowetz), 36. Faith (Špilár), 41. Bartoš (Kmiť), 44. Hvila (Šimurda, Lukáč), 55. Lažo (Bicek, Pleva) - 33. Kellenberger (Bonnet)
19.00 h: Vítkovice – Wolfsburg 3:0 (0:0, 3:0, 0:0), góly:
27. Krenželok (Kuboš), 31. Mikulík (Jasečko), 40. Irgl (Hubáček, Kuboš)

Piatok 25.8.2006
Pardubice – SR 20 5:2 (1:0, 3:1, 1:1), góly: 12. Rolínek (Blažek, Havíř), 27. Čaloun (Koukal, Kolář), 32. Blažek (Sýkora), 39. Ondřej (Snopek, Mrázek), 42. Andrašovský (Čaloun, Tvrdík) - 25. Bartánus (Buc), 50. Buc (Bartánus, Hamrák)

Bratislava – Poprad 2:1 (2:0, 0:0, 0:1), góly: 13. Jarolín (Pašek, Vorel), 16. Pašek (Jarolín, Pavlas) - 53. Kroták (Škovira, Pavličko)
Zostava Poprad: Kožuch – Michal Segľa, Kasík, Kumstát, Vorobel, Jerofejevs, Bambúch, Turan, Gurčík – Škovira, Kroták, Pavličko – Kopecký, Halaj, I. Majeský – Cipulis, T. Chrenko, Jabrocký – Martin Segľa, Piatak, Palovčík

Švajčiarsko 20 – Wolfsburg 1:6 (0:0, 1:1, 0:5), góly: 30. Bonnet (Kellengberger) - 40. Geisberger (Simon, Fibiger), 45. Brüggermann (Pudlick), 46. Zurek, 51. Geisberger (Gödtel, Seyller), 57. Regan (Fibiger), 59. Agricola (Kaufmann)
Košice – Vítkovice 3:5 (0:1, 2:3, 1:1), góly: 27. Faith (Špilár), 28. Kmiť (Bartoš), 41. Droppa - 5. Burger (Irgl), 29. Irgl (Burger), 32. Kropáč (Guláši), 36. Irgl (Jurečka), 60. Burger (Pinc)

Po dvoch hracích dňoch bolo poradie v skupinách nasledujúce:
A skupina: 1. Bratislava, 2. Poprad, 3. Pardubide, 4. SR "20"
B skupina: 1. Vítkovice, 2. Košice, 3. Wolfsburg, 4. Švajčiarsko "20"

Sobota 26.8.2006
o 7. miesto: SR 20 – Švajčiarsko 20 6:0 (1:0, 2:0, 3:0), góly: 11. Cuník (Pék), 28. Bartánus, 31. Hamrák (Bartánus, Buc), 42. Haščák (Cuník), 50. Pék (Just), 53. Buc (Hamrák, Bartánus)
o 5. miesto: Pardubice – Wolfsburg 5:3 (1:3, 1:0, 3:0), góly: 8. Blažek (Sýkora), 31. Sýkora (Ondřej, Havíř), 50. Píša (Sýkora), 53. Blažek (Sýkora), 56. Havíř (Andrašovský) - 5. Callander (Regan), 12. Wietfeldt (Zurek), 14. Kosick (Regan)
o 3. miesto: Poprad – Košice 6:7 (3:0, 0:5, 3:2), góly:
6. Jabrocký (Bambúch), 9. Jabrocký (T. Chrenko), 11. I. Majeský (Michal Segľa), 45. Martin Segľa (Piatak), 46. I. Majeský (Pavličko), 49. Kubus (Jasovský) - 22. Kledrowetz (Lažo, Bicek), 23. Špilár (Bartoš), 24. Lažo (Bicek), 32. Droppa (Kmiť), 35. Topoli (Jenčík), 56. Kmiť (Jenčík), 56. Kledrowetz (Kmiť, Lažo)
Zostava Popradu: Hurajt - Michal Segľa, Kasík, Jerofejevs, Bambúch, Valečko, Kumstát, Turan, Vorobel - I. Majeský, Halaj, Pavličko - Cipulis, T. Chrenko, Jabrocký - Martin Segľa, Piatak, Palovčík - Jasovský, Štolc, Kubus, 700 divákov.

Finále: Bratislava – Vítkovice 2:4 (1:1, 1:2, 0:1), góly: 20. Uram (Pištek), 24. Prokop (Uram, Pavlas) - 10. Hudec (Kropáč), 28. Mikulík (Köhler), 36. Krenželok (Procházka, Klimek), 54. Jurečka (Tomášek)

Víťazom 59. Tatranského pohára sa stal moravský tím HC Vítkovice Steel. Konečné poradie: 1. Vítkovice, 2. Bratislava, 3. Košice, 4. Poprad, 5. Pardubice, 6. Wolfsburg, 7. Slovensko "20". 8. Švajčiarsko "20"

Najlepší brankár: Sasu Hovi (Bratislava)
Najlepší obranca: Stanislav Jasečko (Vítkovice)
Najlepší útočník: Zbyněk Irgl (Vítkovice)
Najproduktívnejší hráč: Jaroslav Kmiť (Košice) - 6b

Tréner Popradu Stanislav Berger po poslednom zápase na turnaji: "Najviac ma mrzí to, že aj keď sme dokázali otočiť stav z 3:5 na 6:5, čo je veľmi náročné a vtedy išli všetci hráči na doraz a bolo to super, v závere sme urobili chyby, ktoré by sa stávať nemali a napokon sme prehrali. Pochváliť by som chcel mladých hráčov, ktorí zahrali výborne. Z individuálnych chýb, po ktorých potom pykalo celé mužstvo, sa musíme poučiť. Je pre nás dôležité, že sme konečne dali viac ako dva góly a keď teraz zlepšíme obranu, malo by to fungovať." Podľa trénera bol turnaj veľmi dobrou previerkou pred blížiacou sa extraligovou sezónou.

Organizačný výbor: predseda Anton Danko, riaditeľ Tibor Turan, ŠTK Dušan Kacvinský, hospodárska komisia Adriana Sedláková, zdravotná komisia Ján Potocký, tlačová komisia Marián Barilla

Súpiska Poprad: Stanislav Kožuch, Radovan Hurajt, Marcel Melicherčík – Michal Segľa, Miroslav Turan, Štefan Fabian, Tomáš Valečko, Pavel Kumstát, Slavomír Vorobel, Lukáš Bambúch, Pavol Gurčík, Jaroslav Kasík, Michal Giba, Róbert Čikovský – Arne Kroták, Miroslav Škovira, Slavomír Pavličko, Juraj Halaj, Richard Jasovský, Jan Kopecký, Erik Piatak, Martin Segľa, Marcel Haščák, Marek Mašlonka, Tomáš Smolka, Ján Marcinko, Tomáš Chrenko, Igor Majeský, Jaroslav Jabrocký, Miloš Palovčík, Vladimír Kubus, Miroslav Štolc, tréner: Stanislav Berger, asistent: Vladimír Klinga, vedúci: Vladimír Szücs

Súpiska Slovensko 20: Brnaislav Konrád, Tomáš Hiadlovský, Lukáš Škrečko - Peter Hubinský, Juraj Mikuš, Martin Klučár, Matej Cuník, Tomáš Magušin, Tomáš Brňák, Peter Kršňák, Justín Javorek - Tomáš Marcinko, Dávid Buc, Marcel Haščák, Michal Hrtús, Michal Klejna, Michal Chovan, Marek Bartánus, Robin Just, Matej Češík, Branislav Rehuš, Patrik Lušňák, Matej Hamrák, tréner: Ján Jaško, asistent: Vladimír Klinga, Rudolf Jurčenko.

Súpiska HC Moeller Pardubice: Ján Lašák, Adam Svoboda, Vladislav Koutský, Martin Růžička - David Havíř, Václav Lesák, Jan Snopek, Martin Vágner, Robert Kántor, Petr Čáslava, Andrej Novotný, Tomáš Linhart, Ján Kolář II, Martin Čech, Aleš Píša - Michal Tvrdík, David Havíra, Jiří Procházka, Miroslav Hlinka, Jan Čaloun, Petr Sýkora, Petr Koukal, Jan Kolář I, Jan Šeda, Tomaš Rolinek, František Mrázek, Tomáš Blažek, Jiři Cetkovský, Jan Starý, Dušan Andrašovský, Zdeněk Ondřej, tréner: Miloš Říha, asistent: Pavel Rohlík, Jaroslav Landsman

Súpiska Slovan Bratislava: Sasu Hovi, Ján Chovan, Jakub Maček - Dušan Devečka, Miroslav Ďurák, Daniel hančák, Peter Huba, Marek Klba, Lukáš Lauko, Petr Pavlas, Radovan Sloboda, Jan Srdínko, Jozef Wagenhoffer - Igor Baček, Martin Hujsa, Ľubomír Hurtaj, René Jarolín, Robin Just, Michal Kokavec, Martin Kuľha, Lukáš Mucha, Dušan Pašek, Pukáš Pék, Ľubomír Pištek, Juraj Prokop, Martin Sekáč, Juraj Sýkora, Július Šinkovič, Marcel Ulehla, Marek Uram.

Súpiska HC Vítkovice Steel: Jaroslav Kameš, Michal Mařík, Marek Pinc, Jakub Štepánek - Jan Dresler, Michal Gulaši, stanislav Hudec, Stanislav Jasečko, Petr Jurečka, Petr Kuboš, Lukáš Chmelíř, David Mocek - Martin Buček, Jiří Burger, Petr Hubáček, Zbyněk Irgl, Tomáš Káňa, Bedřich Köhler, Lukáš Krenželok, Radoslav Kropáč, Radek Procházka, Ondřej Roman, Pavel Šebesta, Roman Šimíček, Martin Tomášek, Petr Valušiak, Filip Seman, Milan Mikulík, tréner: Vladimír Vůjtek, asistent: Miloš Holáň

Súpiska EHC Wolfsburg: Sandro Agricola, Jan Münster, Chris Rogles, Kevin McGibney - Mike Pudlick, Alexander Genze, Thomas Gödtel, David Danner, Lars Brüggemann, Tim Schneider, Jesse Fibiger, Elvis Beslagic, Stefan Wilhelm - Michael Henrich, Max Seyller, Tim Regan, Todd Simon, Christoph Wietfieldt, Preston Callander, Mark Kosick, Jan Zurek, Mattias Wikström, Josef Kottmair, Herbert Geiberger, andrej Kaufmann, tréner: Anton Krinner, asistent: Igor Hasko, Jens Lorenz

Súpiska HC Košice: Ján Laco, Imrich Petrík, Dominik Pec - Slavomír Bodnár, Ľubomír Chmelo, Ivan Droppa, Miroslav Javín, Stanislav Kall, Juraj Kledrowetz, Jaroslav Špelda, Marcel Šterbák, Marek Topoli, Milan Varga - Peter Bartoš, Jiří Bicek, Vladimír Dravecký, Juraj Faith, Lukáš Hvila, Richard Jenčík, Jaroslav Kmiť, Kristián Kováč, Miroslav Lažo, Ján Lipiansky, Michal Lukáč, Tomáš Marcinko, Ján Pleva, Marcel Šimurda, Martin Slovák, Gabriel Špilár, Jaroslav Török, Tomáš Zagyi, tréner: Ján Šterbák, asistent: Anton Tomko